Nepotřebujete slevu, pro nejlepší cenu
www.bateco.cz
volejte:
731 501 872
Drobečková navigace

Úvod > Vířivé vany a infrasauny > Infrasauny

Infrasauny

INFRASAUNY = sauny vyráběné na profesionální úrovni

INFRASAUNY jsou sauny vyráběné na profesionální úrovni, s cílem dosažení maximální kvality při výrobě svých produktů – infrasaun pro privátní užívání.

Nespornou výhodou je špičková kvalita výroby a inovativní linie infrasaun v rodinném stylu, přičemž kombinujeme inovativní konstrukci, řemeslné zpracování a nejlepší dostupné materiály.

V současnosti patří infrasauny HANSCRAFT mezi přední výrobce privátních infrasaun tohoto typu. Seznam našich klientů denně narůstá, přičemž za tímto obchodním úspěchem stojí spokojenost našich zákazníků, které přesvědčila kvalita řemeslného zpracování našich produktů a nepopiratelný pozitivní efekt na zdraví uživatelů našich saun.


PARAMETRY INFRAČERVENÝCH ZÁŘIČŮ:

 • VYROBENY Z KARBONU
 • napětí 230V/50Hz
 • výkon 0,01w/cm2 -0,5w/cm2
 • povrchová teplota 85°C
 • specifikace - velká plocha
 • síla panelu 5 mm
 • stupeň odolnosti proti ohni 94V0k
 • řivka sestupní teploty stabilní, hladká
 • Infračervená střídavá frekvence 98%
 • údržba - bezúdržbové

Vše o našich infrasaunách:

 1. Co znamená pojem infračervený ?
 2. Jaký máme prospěch z infračerveného záření ?
 3. Odstranění toxinů z těla
 4. Krásná mladistvá plet´
 5. Redukce tělesné hmotnosti
 6. Přirozené odstranění bolesti
 7. Úleva od bolesti a relaxace
 8. Zvýšení krevního oběhu jako při cvičení
 9. Urychluje hojení a regeneraci
 10. Zlepšuje náladu
 11. Zrychluje cirkulaci krve jako při cvičení a posiluje kardiovaskulární systém
 12. Zlepšuje funkci buněk a zvyšuje produkci ATP má pozitivní vliv na imunitní systém.
 13. Provoz při nižších teplotách a efektivní výsledek již během 30 minut.
 14. Infračervený intensivní nahřívač
 15. Co je to EMF ?
 16. Použité dřevo
 17. Být nejlepší a přinášet vám to nejlepší je náš cíl

1. Co znamená pojem infračervený - infrasauna
Infračervený paprsek je svazek světla, který není možné pouhým okem vidět. Ale můžeme pocítit tento typ světla ve formě sálajícího tepla, přičemž tento typ tepla je naprosto zdravý, bezpečný a životně důležitý pro všechny životní formy.

Na rozdíl od ultrafialových a viditelných paprsků, infračervené paprsky mohou proniknout jakýmkoliv objektem mnohem snadněji, jelikož mají velkou vlnovou délku. To také znamená, že infračervené paprsky jsou jedinečné. Infračervené záření ohřeje vaše tělo, aniž by nahřívalo okolní vzduch, a to během celého procesu zvaném konverse. Infračervené záření se dělí do 3 částí, a to podle vlnové délky – 0,76~1,5 mikronů - blízké, 1,5~5,6 mikronů – střední, 5,6~1000 mikronů – vzdálené infračervené. Z těchto tří pouze vzdálené infračervené proniká do organických subjektů, jako je lidské tělo. A to do hloubky 5 – 7,5 cm, takže efekt nahřívání těla je stejnoměrný.

2. Jak nám prospívá infračervené záření
Protože infračervené paprsky pronikají do těla do hloubky 2,5-3,75 cm během konverse, dochází zde k efektu hlubokého prohřátí svalové tkáně a vnitřních orgánů, a to bez velkého zatížení vašeho srdce. Naše tělo reaguje na vzrůstjící teplo přirozeným procesem ochlazování - a to je pocení. Během procesu pocení se z vašeho těla odplaví kyselé a odpadové zbytkové látky jako jsou toxiny, sodík, alkohol, nikotin, cholesterol, a potencionálně karcinogenní těžké kovy jsou odplaveny z těla (obzvláště zinek, olovo, nikl, kadmium atd.)
Také se otevřou póry kůže a jimi dojde k vyloučení odpadových látek. Z pokožky se odloučí staré buňky, zanechávající ji zářivou a bezchybně čistou, s vylepšeným tonusem, elasticitou, texturou a barvou.
Hluboce pronikající teplo stimuluje srdeční činnost, čímž dochází k většímu přísunu krve do tělesných buněk a zvýší se cirkulace krve v těle, což může odstranit řadu zdravotních komplikací.

3. Odstraňení toxinů z těla
Vědecké výzkumy ukazují, že infračervené záření vyvolává pocení, při kterém se vyloučí 5-6 krát více toxinů, tuku a nečistot z těla, než při běžném pocení. Relaxace v Physotermu a potěšení z jeho bezkonkurenčních schopností eliminace v těle nashromážděných toxinů. (metabolické odpadní látky, ekologické odpady, městské znečištění, tuk, cholesterol, těžké kovy, alkohol, nikotin – zdroj Zane R. Gard, MD&Erma J. Brown, BSN, PhN TLfDP, Říjen 1992).

4. Krásná mladistvá pokožka
Hloubkové působení infračervené sauny a její infračervené světlo pomáhá rozvíjet a udržovat dobrou kondici cévní sítě těla. Toto zvyšuje cirkulaci krve, obzvláště na povrchu vaší pokožky. Vlivem úžasného čistícího efektu infračerveného světla, zaznamenáte významné zlepšení textury vaší kůže, pleti a jejího tonusu. Pomocí naší infrasauny také docílíte odstranění hrubosti pokožky, dojde ke zmírnění jizev, či dokonce eliminace poškození, způsobená UV zářením, přičemž vaše kůže zůstane dětsky hladká a jemná. Připravte se zazářit!

5. Pomoc při redukci tělesné hmotnosti
Naše tělo vynakládá energii při produkci potu (1g potu vyžaduje 0,586 kcal), což znamená, že vaše tělo může bezpečně spálit až 800 kcal během jednoho sezení v sauně. Přičemž se vaše tělo zapotí jako při 10-15 km běhu. Zatímco tato ztráta může být dorovnána doplněním tekutin, spálené kalorie však ne. Působení infračerveného světla může způsobit zrychlení metabolického systému, což znamená, že budete spalovat kalorie ve zvýšeném poměru i po několika hodinách po pobytu v sauně. Při 42 °C se tělesný tuk stane rozpustný ve vodě a může tak být eliminován prostřednictvím pocení.

6. Přirozené odstranění bolesti
Majitelé infrasauny mohou znovu a opět zažívat její úžasné schopnosti při redukci a dokonce úplném odstranění bolesti, související s různými druhy svalových a kloubních problémů, způsobených špatným držením těla při sezení, přepracováním, přes různá chronická onemocnění jako je osteoporosa a revmatická artritida a fibromyalgie. Naše infrasauna, široce používána v evropských zdravotních centrech, vám zajistí bezpečné a přirozené odstranění bolesti bez použití medikamentů!

7. Uvolnění stresu a relaxace
Stres a napětí se rozpustí v zklidňujícím teple a pohodlí vaší infrasauny. Vaše smysly budou vnímat péči smyslných vůní, uklidňující barevnou terapii a jemnou hudbu, pokud budete chtít. Infračervená terapie se ukázala jako podpůrná pro tělesnou hormonální rovnováhu prostřednictvím svého vlivu na autonomní nervový systém. Přičemž také dochází k redukci vlivu stresu na vaši tělesnou schránku. Tímto infračervená terapie dosahuje návratu rovnováhy do vašeho těla i mysli.

8. Zlepšení krevního oběhu
Jak se vaše tělo v infrasuaně prohřívá, celý kardiovaskulární systém se rozšíří, zvýší se průtok krve směrem k povrchu kůže, čímž se tělo vyrovnává s extrémním teplem. Což znamená, že vaše srdce intenzivněji pumpuje krev do krevního řečiště, a oběhový systém pracuje jako při velkém sportovním zatížení. Rytmus srdce, jeho výkon a funkce metabolického systému se zvýší, zatímco diastolický krevní tlak se sníží v rámci zlepšení fungování celého kardiovaskulárního systému. Německé studie prokazují snížení krevního tlaku u pacientů s hypertenzí do 24 hodin po pobytu v infrasauně.

9. Urychlení hojení zranění
Při bolestech zad po hraní golfu, unavených nohou po náročné cyklistice, natažených šlachách či bolestech svalů po hraní fotbalu. Infrasauna nabízí vysoce efektivní podporu při regeneračním procesu v těle, tato skutečnost byla potvrzena během desítek let používání infrasauny ve sportovním lékařství. Infrasauna je také hojně používána americký olympijským týmem a NASA.

10. Zlepšení nálady a potlačení deprese
Celé spektrum slunečního záření se ukázalo mít velmi pozitivní vliv při odstraňování podzimních depresí. Sálavé teplo infraohřívače, uklidňující barvy, zvuky a vůně z Physiotermu. Ačkoliv efekt ve mnohem výraznější, jednotlivé terapie spolupracují na uvedení vašeho těla i mysli do rovnováhy. Čas strávení v infrasauně vám přinese úlevu od studených, vlhkých a tmavých zimních nocí, zatímco tropické pláže jsou v nedohlednu.

11. Zlepšení krevního oběhu a posílení kardiovaskulárního systému
Jak se vaše tělo v infrasuaně prohřívá, celý kardiovaskulární systém se rozšíří, zvýší se průtok krve směrem k povrchu kůže, čímž se tělo vyrovnává s extrémním teplem. Což znamená, že vaše srdce intenzivněji pumpuje krev do krevního řečiště, a oběhový systém pracuje jako při velkém sportovním zatížení. Rytmus srdce, jeho výkon a funkce metabolického systému se zvýší, zatímco diastolický krevní tlak se sníží v rámci zlepšení fungování celého kardiovaskulárního systému. Německé studie prokazují snížení krevního tlaku u pacientů s hypertenzí do 24 hodin po pobytu v infrasauně.

12. Zlepšení funkce buněk a nárůst produkce ATP
Vědecký výzkum prokazuje, že infračervené světlo pomáhá buňkám těla optimálněji fungovat, přičemž k největšímu užitku dochází při snadnější absorpci výživných látek a efektivnějšímu odstraňování toxických látek z těla a zvýšení produkce ATP – zdroje buněčné energie. Zdravé buňky vytváří zdravé tělo!

Hluboké sálavé infračervené teplo zvyšuje vaši tělesnou teplotu, vyvolávající přitom umělou horečku. Jak tělo bojuje s touto horečkou imunitní systém je stimulován a posilován. V kombinaci s odplavením toxinů a odpadních látek z těla prostřednictvím tohoto sálavého tepla, může dojít k posílení vašeho zdraví a ke zvýšení odolnosti proti virovým onemocněním.

13. Nízká příjemná teplota a dosažení požadovaného efektu do 30min
Do 30 minut během pobytu v infrasauně pocítíte uvolňující oživení, revitalizaci a znovunabytí rovnováhy vašeho těla. Přičemž dojde ke spálení spousty kalorií v rámci příjemného tepla 32-38 °C. Tato nízká teplota zajišťuje, že se nebudete cítit nepohodlně a spolu s bezpečnými prosklenými dveřmi nehrozí riziko klaustrofobie.

14. Infračervený intensivní zářič
Infračervené krátké vlny zajišt´ují komfortní teplo, a to ihned po zapnutí infraohřívače. Není to vzduch, který je ohříván, nýbrž specifická oblast, kterou je potřeba zahřát. Intensivní infraohřívače jsou více energeticky úsporné, efektivní a výkonné.

Závisející zdroj infračerveného tepla
Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost jsou zajištěny díky regenerativnímu halogenovému cyklu uvnitř křemíkových trubek.

Rychlé spuštění, jednoduché na ovládání intenzity infračerveného záření
Proces vytápění infračerveným světlem začíná během jedné sekundy po vložení zástrčky do zásuvky. Intenzita infračerveného záření může být jednoduše kontrolována elektrickým měničem.

Výkonný při ohřívání
Úzké těleso zářiče umožňuje zkrácení vzdálenosti vedeného tepla k cílovému objektu, což poskytuje vyšší efektivnost.

Výhodná sestava infrazářičů
Díky instalaci v celkovém prostoru je snadné vytvořit velmi účinné a vysokokapacitní záření. Tepelným zdrojem jsou infračervené zářiče infrasauny. Jsou stejnosměrné, tedy je celá funkce infrasauny jednoduchá a bezporuchová.

15. Co to je EMF ?
EMF je zkratka pro elektromagnetické pole, někdy známe také jako elektromagnetické záření (EMR) nebo elektromagnetická energie (EME). Elektromagnetická pole jsou tvořena v oblasti toku elektrického proudu, např. při používání fénu, mikrovlnné trouby, nebo mobilního telefonu.

V roce 2002, Kalifornský institut zdraví vypracoval v rámci svého výzkumu studii California EMF program. Tato studie obsahuje poznatky o škodlivosti vlivu EMF na lidské zdraví. Jako například :

 • Zvýšené riziko vzniku leukémie v dětství
 • Zvýšené riziko rakoviny mozku v dospělém věku
 • Zvýšené riziko onemocnění Lou Gehrigovou chorobou
 • Zvýšené riziko potratu

16. Typy použitého dřeva
HEMLOCK – Kanadský jedlovec neboli kanadská jedle. Hemlock je známý pro jeho přirozenou odolnost a sílu. Je to dřevo odolné proti hnilobě, proto je ideální pro konstrukci saun. Jeho životnost se pohybuje mezi 300-1000 let.

17. Být nejlepším a přinášet vám to nejlepší je náš cíl
Více jak jedno desetiletí zkušeností se zpracováním dřeva a výroby saun a infračervených saun. Jsme hrdí, že při prezentaci naší firmy HANSCRAFT, můžeme zákazníkům sdělit, jak naše výrobky pozitivně ovlivňují zdravotní stav našich zákazníků. Výroba infrasaun vyžaduje více komplexní technologii a přísnější standarty, než výroba nábytku nebo čehokoli jiného. Takže si můžete snadno představit, jak kvalitním produktem může sauna být, vycházející z rukou tak zkušených řemeslníků. Vždy dbáme nejpřísnějších standardů výroby, snažíc se, aby každá sauna byla hladce opracovaným, perfektním solitérem, jako luxusní nábytek.

Výroba nejkvalitnějších infrasaun
Od výběru surových materiálů, vysoušení v sušící peci, výrobu, impregnace, testování, balení….. Máme ty nejpřísnější výrobní postupy, abychom si byli jisti, že zákazník dostane tu nejvyšší kvalitu. Naším nejvyšším cílem je 100% spokojenost zákazníka.

Tovární zázemí
Výroba našich infrasaun se nachází na více jak 500.000 m² a zaměstnává přes 1500 zaměstnanců. Měsíční výrobní kapacita je 10.000 kusů.

Naše péče o zákazníky
Společnost, která pečuje o své zákazníky má největší šanci na přežití, na rozdíl od těch, které to nedělají. To je jednoduché pravidlo. Většina úspěšného podnikání začíná tím, že se zapíše do paměti zákazníka kvalitním servisem. Firmy nabízející kvalitní trvalý zákaznický servis mají mnohem větší šanci uspět na trhu. Klíčový rozdíl spočívá v daném „závazku“ vůči zákazníkovi. Přičemž poskytování kvalitního servisu je jedním z těchto závazků. V naší společnosti HANSCRAFT je firemní filosofií poskytování špičkového zákaznického servisu, jemuž je zavázán jak management, tak i samotná výroba.

ZAJÍMAJÍ MĚ BLIŽŠÍ INFORMACE:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu