Nepotřebujete slevu, pro nejlepší cenu
www.bateco.cz
volejte:
731 501 872
Drobečková navigace

Úvod > Bazény > Technologie bazénu

Technologie bazénu

Filtrační stanice

Filtrační staniceFiltrační stanice je technologický komplet, který slouží k čerpání vody, čištění hrubých mechanických nečistot a řízení režimů oběhu vody. Pískové filtrace jsou tvořeny nádobou z polymerního tvrzeného HDPE materiálu, který zaručuje extrémně dlouhou životnost. Horní difusor zajišťuje rovnoměrné rozložení vody přes horní část a zajišťuje dokonalou filtrační funkci, všechny filtrace jsou vybaveny 6-ti cestným ventilem.

Potřebný výkon filtrace se určuje podle množství vody v bazénu - tedy velikosti bazénu. Filtrační jednotka by měla celý objem vody v bazénu přečerpat 1x za 3 hodiny. Poddimenzování výkonu filtrace se projeví na zvýšených nákladech za energie.

 

 

Skimmer

SkimmerSkimmer je plastový sběrač umístěnýpod horní hranou ve stěně bazénu pro nátok vody a plovoucích nečistot z hladiny bazénu. Skimmer je vyroben z odolného ABS plastu a je vybaven: plovákovými dvířky, víkem skimmeru, vyjímatelným košem a vakuovým kotoučem pro napojení bazénového vysavače.

 

 

 

 

Trysky

TryskyCirkulační trysky přivádějí vodu od filtrační stanice zpět do bazénu a uzavírají tím okruh cirkulace. Osazují se několik centimetrů pod hladinu. V trysce je uloženo kulové pouzdro pro nasměrování proudu vody, důležité pro dokonalé nastavení míchání vody v bazénu.

 

Úprava vody

UV lampa

UV LampaUV lampy vytvářejí sterilní prostředí v bazénové vodě, a to tak , že vydávají záření, které má bakteriální účinky. Uvnitř UV lampy protéká kolem křemenného skla voda, která je ozařována. UV lampy likvidují řasy a bakterie. Účinnost UV lamp je cca 80%, životnost zářiče je cca 9000 hodin.

Výhody ošetření vody UV-X lampami

 • voda je chráněna proti patogenním organismům
 • minimalizuje se tvorba plísní , bakterií a řas
 • sníží se obsah chlóru a ostatních chemikálií o 80%
 • snadná instalace, údržba a čištění

Ionizátor

Zařízení umožňují údržbu bazénové vody s 90% úsporou chlóru nebo podobných látek na desinfekci bazénové vody. Pracují na bázi řízeného uvolňování iontů mědi, stříbra a zinku, které ničí bakterie a řasy. K uvolňování iontů stříbra, mědi a zinku dochází pouze v součinnosti s filtrační jednotkou, kde voda protéká mezi elektrodami v nádobce, která je napojena do přívodního potrubí.

Ionizátor 1 Ionizátor 2 Ionizátor 3

Ionizátor udržuje čistou vodu, ničí řasy a bakterie, změkčuje vodu, nedráždí oči ani pokožku. Stejně jako UV lampy likvidují řasy a bakterie.Účinnost je cca 85%

Solná jednotka – solinátor

Úprava vody elektrolýzou mírně slané vody

Úprava bazénové vody za použití systému SWC Saline Water Chlorination je šetrný způsob sanitace vody. Tento proces nevytváří žádné škodlivé látky jako např. těžké kovy a je ekonomicky šetrný nejen vůči svému uživateli, ale i vůči životnímu prostředí.
SWC je přírodní proces, který využívá 3 komponentů: VODA + SŮL = ELEKTRICKÁ ENERGIE k tomu aby udržel Váš bazén zářivě čistý, bez bakterií a řas.
Působením el. proudu o bezpečném napětí dochází v elektronické cele k tvorbě plynného chlóru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniká kyselina chlorná. V procesu elektrolýz rovněž vznikají další účinné sanitační látky a to ozón a kyslík.
Tímto způsobem ošetřená voda nezapáchá chemikáliemi, protože systém zabraňuje vzniku chloraminu, který je příčinou nepříjemného zápachu.
Z hlediska zdraví a ekologie životního prostředí je tento proces úpravy vody jednoznačně nadřazený nad dosud používanými systémy úpravy a sanitarizace vody v bazénech. Systém lze instalovat ve vířivých vanách, do bazénů všech velikostí, pro komerční plavecké bazény, rekreační střediska.

Výhody solniček Oceanic

 1. samočistící elektrody z titanu
 2. žádná manipulace ani skladování chlóru
 3. ekologický systém – sůl je přírodní produkt
 4. plně automatický, jednoduchý provoz
 5. jemně slaná mořská voda s antiseptickými účinky

Série RP

Série RP

 • Zařízení se změnou polarity (reversní)
 • Zdroj napětí - transformátor
 • Rozsah salinity: 4 500 - 6 500 mg/l
 • Zařízení automaticky odstraňuje nárůst vápence a snižuje tak nároky na údržbu až o 95 %

Série SMC

Série SMC

 • Zařízení se změnou polarity (reversní)
 • Zařízení automaticky odstraňuje nárůst vápence a snižuje tak nároky na údržbu až o 95 %
 • Zdroj napětí - Switch Mode Power Supply (SMPS)
 • Podstatně větší účinnost, než u zařízení napájených transformátorem
 • Malý a lehký přístroj pro snadnou instalaci i ve stísněných prostorech
 • Bipolární elektroda s kvalitním potahem desek zvyšujícím její životnost
 • Rozsah salinity: 4 500 - 35 000 mg/l

Světla

SvětlaVestavěná světla pomohou dotvořit příjemnou atmosféru pro koupání v teplých letních nocích nebo při zahradních párty. Bazénová světla lze použít halogenová a LED, s možností dálkového ovládání a možností změny barev. 
Pro bezpečnost provozu jsou světla vždy s napětím 12V a jsou tedy dodávana s trafem pro příslušný příkon.

 

 

 

 

Protiproudy

ProtiproudyProtiproud je vlastně výkonné vodní čerpadlo s vývodní tryskou umístěnou pod hladinou bazénu. Umožní Vám tedy aktivně plavat i v bazénech menších rozměrů. Při koupání můžete spojit příjemné s užitečným a udržovat si dobrou kondici. Také děti si s protiproudem užijí hodně zábavy.

Zařízení se skládá z předního panelu s pneumatickým spínačem protiproudu z výkonného čerpadla 22kW. Je dodávám včetně dvou kulových ventilů a elektroskříňky. Přímo z bazénu je možné regulovat přisávání vzduchu i průtok vody.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadlaTepelná čerpadla zajišťují oproti tradičním metodám vyhřívání bazénů značné energetické úspory. Využívají tepelnou energii získávanou z okolního vzduchu a pomocí výměníku v tepelném čerpadle ohřívají bazénovou vodu. Jedná se o neobyčejně energeticky úsporný proces, využívající méně než 20 % energie klasického elektrického ohřívače.

 

 

Vysavače

Provoz žádného bazénu se neobejde bez bazénového vysavače. Slouží k pravidelnému vysávání nečistot ze dna a stěn bazénu. Rozdělují se do třech kategorií :

 • ruční
 • poloautomatické
 • automatické

Ruční vysavače

Jsou kartáče s teleskopickou tyčí napojené pomocí flexibilní hadice na čerpadlo filtrační jednotky. 

Ruční vysavač Ruční vysavač 2 Trubice pro ruční vysavač

Poloautomatické vysavače

Je zařízení, které po spuštění nevyžaduje další obsluhu. Toto vysávání je časově náročnější, vysavač není nijak řízen, zvolená trasa je náhodná.

Poloautomatizovaný vysvač Zodiac Pacer Poloautomatizovaný vysavač VORTEX MX8
ZODIAC PACERVORTEX MX8

Automatické vysavače

Jsou robotická zařízení, u kterých pouze jednou nastavíte parametry bazénu. Dále jsou pohyby automaticky optimalizovány pomocí mikroprocesoru tak, aby došlo k co nejdokonalejšímu a nejrychlejšímu vyčištění celého bazénu. Automatické vysavače je možné přepnout i do ručního režimu. Po té můžete jejich pohyb ovládat pomocí joisticku na ovládací skříňce přepravního vozíku.


Automatický vysavač ZODIAC CYBERNAUT
Automatický vysavač ZODIAC VORTEX
ZODIAC CYBERNAUTZODIAC VORTEX 4

NAPIŠTE NÁM - ZEPTEJTE SE - KONTAKTUJTE NÁS:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu