Nepotřebujete slevu, pro nejlepší cenu
www.bateco.cz
volejte:
731 501 872
Drobečková navigace

Úvod > Bazény > Polypropylenové bazény

Polypropylenové bazény

Polypropylenové - plastové bazény se skimmerem

Standardní konstrukční řešení bazénu pro zabudování do terénu až po horní okraj, mimo kruhové varianty, které je také možno použít jako samonosné nadzemní. Bazény se skimmerem (hladinovým sběračem) zapadají vzhledově velmi pěkně do okolní krajiny, zahrady. Tím, že jsou zcela zapuštěny do terénu, tvoří dojem přirozeného přechodu mezi vodní hladinou a okolní dlažbou, trávníkem či terasou s posezením. Odvod nečistot z vodní hladiny je zajištěn napojením Skimmeru (hladinového sběrače) do filtračního zařízení. U bazénů se skimmerem je hladina vody asi 10 cm pod horním okrajem bazénu. 

Bosman Bazén Carvan Bazén Matoušek
Bazén Chval Bazén Vanes Bazén Man R
    kompletní fotogalerie >>

Tvarové provedení polypropylenových bazénů

Třemi základními tvary provedení bazénů jsou obdélník, ovál a kruh, přičemž platí, že lze vyrobit jakýkoli tvar, dle přání zákazníka, při dodržení jistých kritérií.

Ze zkušenosti můžeme říci, že nejvyužitelnějším a zároveň nejpoužívanějším tvarem je obdélník s rohovým zaoblením o poloměru R 500mm.

Bazén - obdelník   Bazén provedení kruh
obdélníkoválkruh

Schody do polypropylenového bazénu

Pro bezpečný a především pohodlný vstup do bazénu patří plastové vnitřní nebo vnější schody, které lze zvolit v různých variacích a různých výškách schodnice, výška schodnice může být 250mm, které doporučujeme, nebo 300mm, plastové schodiště může být ještě doplněno nerezovým vstupním zábradlím.

Pro menší finanční náročnost je možno zvolit nerezový závěsný žebřík.

Bazén - schody - půlkulaté Bazén - schody - rovné Bazén - schody - čelní půlkulaté
rohové půlkulatérohové rovnéčelní půlkulaté
Bazén - schody - vnější Nerezový žebřík  
čelní vnější žebřík  

Zajímají mě bližší informace o polypropylenových bazénech:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Materiál a technologie výroby polypropylenového bazénu

Firma BATECO používá pro výrobu bazénů materiál od předního světového výrobce firmy Röchling Engineering Plastics, s.r.o.

Jedná se o polypropylenové desky označené ochrannou známkou Polystone P s atestem na pitnou vodu a barevnou UV stabilizaci, který je vyráběn pouze z prvojakostního granulátu té nejvyšší kvality a je jednoznačně to nejlepší co lze použít pro stavby polypropylenových bazénů. Materiál Polystone P vyniká svojí dlouhou životností, výbornými mechanickými vlastnostmi a teplotní odoností od-30°C až do +90°C, je minimálně srovnatelný, nebo převyšuje všechny ostatní výrobce deskových materiálů.

Všechny desky jsou opatřeny jednostrannu fólií s originálním označením Röchling Engineering Plastics, tato fólie je vždy odstraněna až těsně před napuštěním bazénu, aby nedošlo k poškození povrchu během výroby nebo montáže.

Svařovací drát je vždy zcela shodné barvy s deskovým materiálem.

Výroba polypropylenových bazénů

Bazény jsou vyráběny jako celoplastové nádrže metodou CNC svařovacího pravítka, extruzního a ručního horkovzdušného svařování, odborně školenými pracovníky s kvalifikací Evropský svářeč (EW).

Bazény větších rozměrů jsou vyráběny na místě u zákazníka z důvodu velikosti , nebo z důvodu nepřístupnosti terénu do místa určení.

Menu